Pierwszy raz

Cześć,

Zdaje się, że jesteś tutaj po raz pierwszy ? Niezmiernie się cieszę, że gościsz w moich blogowych progach. Każda odwiedzająca i czytająca go osoba jest dla mnie bardzo ważna.

DWA SŁOWA O BLOGU

O czym właściwie jest ten blog? Zakres zagadnień, które chcę tutaj poruszać jest dość szeroki. Elementarnym tematem, stanowiącym niejako punkt wyjścia jest znaczenie medytacji w procesie powracania do równowagi psychicznej ze szczególnym uwzględnieniem nerwicy lękowej, depresji i innych zaburzeń emocjonalnych. Tematyka ta jest mi niezwykle bliska, czemu z pewnością poświęcę jeden z pierwszych wpisów na blogu ( możesz go przeczytać TUTAJ).

Ten blog ma służyć jako platforma naszej komunikacji, gdzie będę mogła opowiedzieć Ci o potężnym wpływie medytacji na funkcjonowanie naszej psychiki, podjąć próbę klasyfikacji rodzajów medytacji,  odczarować związek medytacji z religią oraz przeświadczenie, że jeśli medytujesz to musisz być jak ten buddyjski mnich, zawsze ZEN ?

MISJA BLOGA

Tworzę to miejsce przede wszystkim po to by :

  • promować medytację jako skuteczną formę samopomocy i redukowania stresu,
  • dzielić się wiedzą, która może komuś pomóc, dać nadzieję tym, którzy czują, że lęk ogarnął całe ich życie i odebrał kontrolę nad wszystkim, zwłaszcza cierpiącym na agorafobię, zespół lęku uogólnionego oraz depresję,
  • poznać ludzi podobnie myślących, dla których naczelną wartością w życiu jest wewnętrzna spójność i harmonia, którzy albo poszukują siebie albo już siebie znaleźli i są otwarci na wymianę doświadczeń,
  • otworzyć się na zupełnie nowe możliwości i projekty, które mają rację bytu wyłącznie jeśli wychodzimy do świata z naszymi pomysłami,
  • odbyć formę autoterapii, uwalniając się z ostatniego niepokoju jaki mi towarzyszy, czyli lęku przed oceną społeczną.

O AUTORCE

Wow, autorka, jak to przyjemnie brzmi, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że nosiłam się z tym zamiarem aż sześć lat. Decyzja o tym, że działam zapadła na początku 2019 roku. Potem kilka długich tygodni nauki WordPressa by ostatecznie stworzyć to co widzisz.

Blog jest mój, piszę go sama, więc najwięcej mnie odnajdziesz czytając teksty ( lub słuchając podcastów, które mam nadzieję niebawem powstaną).

Jestem wielką pasjonatką życia z sensem i w zgodzie ze sobą. Uważam, że wszystko ( co dobre, cenne i wartościowe) zaczyna się od uzyskania wewnętrznego spokoju. Otrzepując się z lęku, stresu, pędu i amoku w jakim niejednokrotnie jesteśmy i zostając tylko ze sobą odkryjemy tajemnicę szczęścia. Nie ma jednak drugiego bez pierwszego.

Jestem przeciwnikiem szarlatanerii, daleko mi do popierania poglądów i głoszenia idei w żaden sposób niepotwierdzonych badaniami naukowymi.

Mam wielką potrzebę pracy warsztatowej z ludźmi.

Pracuję nad uzyskaniem certyfikacji nauczycielskiej SMT ( Stillness Meditation Therapy).

Lubię chodzić swoją drogą, często zupełnie inną niż wszyscy, wiem, że to przynosi wiele ciekawych efektów i doprowadza w miejsca, gdzie inaczej nigdy byśmy nie doszli.

Zapraszam Cię do zapisu na Newsletter ( formularz jest po prawej stronie, na bocznym pasku).

I do dołączenia do mojej grupy na facebooku PowrotDoRownowagi 🙂

Z życzeniami miłej lektury,

Marta Wróbel

2 Comments

  1. Cieszę się że przypadkiem odnalazłam ten blog.
    Pozwól proszę że drogę do siebie odbędę między innymi dzięki twoim wskazówką 🥰

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2020 Powrót do równowagi

Theme by Anders NorenUp ↑